WordPress – Poznań

Jest to jedna z najbardziej popularnych obecnie technologii, używana przy tworzeniu stron internetowych. WordPress zawdzięcza swoją popularność bardzo intuicyjnemu oraz łatwemu w obsłudze panelowi administracyjnemu oraz dużej ilości wtyczek, usprawniających działanie strony. Używanie popularnych i sprawdzonych wtyczek otwiera nowe możliwości dla strony internetowej oraz wpływa na łatwość jej rozbudowy nawet przez osoby niemające backgroundu w branży IT. Panel administracyjny CMS WordPress jest na tyle intuicyjny, że z jego obsługą radzi sobie większość Klientów. WordPress jest więc doskonałym rozwiązaniem dla Klientów dążących do stworzenia strony internetowej, na której modyfikacji dokonywać będzie można bez udziału programisty.

Pluginy do WordPress’a
Istnieją tysiące pluginów kompatybilnych z technologią WordPress, wpływających bezpośrednio na usprawnienia strony internetowej. Jednymi z najpopularniejszych wtyczek są SEO Yoast oraz Contact Form 7. Pierwsza z wtyczek jest narzędziem pozwalającym na automatyczne ustawianie najważniejszych parametrów mających wpływ na indeksację strony przez wyszukiwarke Google. Stwierdzenie, że WordPress jest technologią najbardziej przyjazną robotom Google’a jest w 100% prawdziwe. Dzięki rozszerzeniu Contact Form 7, możemy w łatwy i szybki sposób stworzyć formularz kontaktowy oraz skonfigurować proces jego wysyłki.

WordPress a sklep internetowy
Wiele firm coraz częściej decyduje się na sprzedaż swoich produktów za pośrednictwem Internetu. Wynika to bezpośrednio z transformacji cyfrowej, która miała miejsce na przestrzeni ostatnich lat. Posiadanie własnej platformy sprzedaży online, uznawane dotychczas za swego rodzaju „luksus”, dziś zmienia swoje oblicze. Dzięki specjalnej wtyczce o nazwie WooCommerce, która jest rozszerzeniem systemu WordPress o moduł sprzedaży internetowej, stworzenie sklepu internetowego staje się łatwe i efektywne. Warto dodać, iż technologia WooCommerce jest sprawdzonym rozwiązaniem nawet w przypadku sklepów wielojęzycznych oraz z asortymentem wielowariantowym. Dostępny moduł analityczny pozwoli na analizę sprzedaży towaru w wybranych okresach czasowych, a możliwość szybkiej adaptacji na sklepie praktycznie wszystkich popularnych systemów płatności sprawia, iż proces zakupu jest nieskomplikowany i szybki. System obsługiwać może płatności w różnych walutach, jak również uwzględniając indywidualny przelicznik kursowy. Strefa dostaw może być indywidualnie kształtowana zgodnie z preferencjami Klienta, uwzględniając także wyłączenie niektórych stref dostaw – opcji na ogół używamy dla przesyłek międzykontynentalnych, których koszt bardzo trudno skalkulować.

WordPress a blog internetowy
Technologia WordPress staje się idealnym rozwiązaniem dla twórców wszelkiego rodzaju blogów tematycznych. Dzięki dostępnemu modułowi Wyswig, pisanie treści na blogu stanie się tak łatwe i przyjemne jest w przypadku popularnego edytora MS Word. Umiejętne prowadzenie bloga przy użyciu WordPress’a, zagwarantować może twórcy duży sukces w postaci rzeszy czytelników. Wspomniana wyżej wtyczka SEO Yoast pomoże w zdobyciu wysokich pozycji w rankingu Google. Blog może być zarówno tworzony od podstaw, jak i oparty o gotowy template, czyli skórkę z wbudowaną gamą narzędzi, pozwalającą na stworzenie bloga osobie nieznającej się na programowaniu. Pomagają w tym wbudowane style oraz intuicyjny panel administracyjny.

G2 TEAM jest agencją interaktywną, specjalizującą się w zaawansowanych wdrożeniach na platformie WordPress. Zapraszamy do naszego biura w Poznaniu, Szczecinie oraz Berlinie, gdzie otrzymają Państwo wsparcie oraz najwyższej jakości usługę.

Usługi: programowanie stron internetowych WordPress, utrzymanie, obsługa i rozbudowa serwisów www opartych na WordPress i WooCommerce. Programowanie wtyczek, API, optymalizacja WordPress, aktualizacja stron internetowych.