Angular.js

AngularJS to otwarty i zaawansowany framework, którego bazą jest JavaScript. Technologia ta stworzona została przez Google i znacząco rozszerza możliwości tradycyjnego jeżyka HTML.

Służy przede wszystkim do lepszej obsługi tzw. treści dynamicznych, pozwalając na automatyczną synchronizację na linii model-widok. Główną zaletą tej technologii jest szybkość działania, co skłania coraz większą rzeszę twórców serwisów internetowych do stosowania Angulara w swoich projektach. Framework ten posiada kilka wersji, a najnowszą z nich jest wersja 4.0.0, pochodząca z marca 2017. Przykładem projektu, w jakim użyta przez naszą Agencję została technologia Angular w wersji 2.0.0, jest serwis internetowy Erento.com. Framework pozwolił nam na zdecydowane ograniczenie czasu ładowania treści na stronie głównej serwisu odwiedzanego przez ponad pół miliona użytkowników miesięcznie. Strona główna serwisu oparta została o platformę WordPress z modułem Multisite, dzięki czemu możliwa jest detekcja językowa w zależności od  ustawień przeglądarki internetowej, bez zmiany adresu URL. Treści na stronę we właściwej wersji językowej pobierane są dynamicznie z bazy danych WordPress, a następnie transferowane bezpośrednio na warstwę frontową strony głównej.

AngularJS to doskonała baza dla tworzenia złożonych projektów w wersji web, a także coraz popularniejszych aplikacji mobilnych. Za największą zaletę tego rozwiązania uznać można znaczące odciążenie warstwy backend przy renderowaniu HTML’a.

Warto nadmienić, iż AngularJS doskonale współpracuje także z wieloma innymi popularnymi frameworkami, takimi jak UnderscoreJS, JQuery oraz Ionic, służący do tworzenia aplikacji mobilnych.